Ignatik vybojoval 25-tisícový titul vo Švajčiarsku

ignatik

Člen LOVE 4 TENNIS Academy Uladzimir Ignatik (25) získal svoj prvý ITF titul v sezóne 2016. Zverencovi Jána Stančíka a Erika Csarnakovicsa sa to podarilo na 25-tisícke vo švajčiarskom Oberentfeldene.

Ignatik získal za triumf 27 ATP bodov, ale ostáva na 243. priečke daného rebríčka. „Musím povedať, že išlo o veľmi ťažký turnaj. Ale oplatí sa pracovať a drieť na tréningoch, potom prídu úspechy. Musím ďalej pokračovať v tomto úsilí a sústrediť sa na ďalší turnaj,“ povedal Ignatik po triumfe.

Ignatik vyhral vo finále nad Nemcom Janom Choinskim, už po štvrtýkrát v kariére. V tejto sezóne ho zdolal druhýkrát. „Ako hráča ho poznám a celý turnajový týždeň hral dobre, preto to ani vo finále s ním nebolo ľahké. Som rád, že som získal titul,“ dodal Ignatik.

Pre Ignatika ide ocelkovo pätnásty singlový titul kategórie Futures v kariére. Bielorus s bratislavským zázemím v LOVE 4 TENNIS teraz pokračuje na druhom 25-tisícovom turnaji vo švajčiarskom meste Trimbach.